Ja kush janë 10 personat më inteligjentë në botë
1. Terence Tao


Terence Tao ėshtė njė matematikan Australian i cili punon nė analizat harmonike, ekuacionet diferenciale tė pjesshme, kombinatorika shtuese, teoria ergodike Ramsey, teoria e rastit tė matricės dhe nė teorinė e numėrave analitikė. Tao mbart njė nivel tė lartė tė koeficient tė inteligjencės rreth 230. Ai pėrfundoi njėkohėsisht nivelin Bachelor dhe Masterin nė Linders University nė moshėn 16 vjeēare. Aftėsitė e tij janė tė spikatura nė lėmin e matematikės. Ai ėshtė gjithashtu profesori mė i ri nė UCLA.

Margarita (foto nr. 1)
e Hënë 23 Maj 2016, Ora 21:31
mesa duket eshte e vertete qe meshkujt jane me inteligjente se femrat,duke pare se meshkujt dominojne ne numer ne raport me femrat ne dhjeteshen me inteligjente ne bote!!!
Shkruani komentin tuaj!
 Galeritë e fundit të kësaj Kategorie
Galeri të rastësishme