7 transferimet e dështuara në 7 vitet e fundit të Real Madridit
Andre Gomes -
Nėnshkrimi i fundit i pamundur. Florentino Perez e pėlqente shumė mesfushorin ofensiv portugez, kėrkoi kėshilla nga Jorge Mendes dhe lunged, duke iu mbushur mendja pėr ta marrė 22-vjeēarin nga Valencia. Por, pas kėrkesave tė Zidane (pėr momentin), Real Madridi duket se do tė intensifikojė pėrpjekjet pėr tė afruar Paul Pogba. Nė fakt ka pasur marrėveshje me lojtarin portugez, por “Los Blancos” ngecėn pėrballė kėrkesave tė klubit nga “Mestalla”. Nė fillim, Valencia kėrkoi 65 milionė euro, por Florentino nuk ka dashur ta derdhė atė shumė. Pastaj Valencia kėrkoi mė pak para, por kėrkonte tė fuste lojtarė tė tjerė nė operacion; specifikisht Nacho, Kovacic, Asensio apo Jesse. Presidenti Perez e ka konsideruar kėtė propozim absurd dhe vendosi tė tėrhiqet nga njė garė, qė pėrfundoi e fituar nga Barcelona. Kjo e fundit ka nėnshkruar me André Gomes pėr 35 milionė euro, plus 20 tė tjera sipas variablave tė ndryshėm.

Shkruani komentin tuaj!
 Galeritë e fundit të kësaj Kategorie
Galeri të rastësishme